Beton w architekturze miejskiej krajobrazu

Beton przez lata był niedocenianym materiałem, który w oczach architektów pozostawał mało elastycznym i topornym budulcem.

Dzisiejsza architektura miejska pokazuje jednak, że jest zgoła inaczej. Różne faktury i formy budowli z betonu, udowadniają, że może być to budulec, z którego powstają piękne dzieła, jeżeli podejdzie się do niego z duża dozą kreatywności i pomysłowości. Jego popularność coraz bardziej rośnie, szczególnie wśród inwestorów.

Architekci również doceniają nietypowe walory tego kruszca. Jego surowy charakter, umożliwia zastosowanie go, jako w pełni funkcjonalny i dekoracyjny obiekt. Sama faktura powierzchni, która może przybrać dowolną formę, może być ciekawym kontrastem dla naturalnych, zielonych materiałów. Można łączyć go z kamieniem czy drewnem, co tworzy doskonałą całość. 

Beton również z roślinnością wygląda wspaniale, co możemy dostrzec przechadzając się centrami miast, parkami i innymi miejscami użytku publicznego, gdzie występują detale skomponowane z betonu. 

Miejska architektura obfituje w realizacje i projekty, zawierające elementy betonu architektonicznego, który można spokojnie mianować jednym z faworytów współczesnych trendów budowlanych.


Jakie obiekty stworzone z tego materiału możemy spotkać na co dzień?

Są to między innymi ławki betonowe, kosze betonowe, siedziska, płyty chodnikowe i tarasowe czy dekoracyjne elementy. Może być wykorzystywany nie tylko w miejscach publicznych ale też na działkach i ogrodach prywatnych. 

Najlepszym atutem betonu jest jego wszechstronność. Możliwości jego wykorzystania są nieograniczone. Istnieje możliwość zamówienia form odlewniczych, wykonanych według każdego projektu.

Nowoczesne technologie pozwalają kształtować beton w figury o dowolnych kształtach. Mogą to być np. kule, które wpasują się idealnie w przestrzeń nowoczesnej architektury.
Będą stanowiły nietuzinkowe uzupełnienie zielonej przestrzeni.

Powiązane produkty

Komentarze