Siłownia dla każdego

person Wysłane przez: Biuro obsługi list W: Architektura miejska Na: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 1194

Siłownie na świeżym powietrzu stają się coraz bardziej popularne. Zbudowane w pobliżu placów zabaw pozwalają aktywnie spędzić czas rodzicom, doglądającym dzieci. Te zlokalizowane na osiedlu,  w parku lub przy centrach handlowych - stwarzają możliwość do poprawy kondycji nie tylko nastolatkom, ale osobom w każdym wieku.

Siłownia dla każdego.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że ćwiczyć może każdy, za darmo i w dowolnym czasie. Efektami aktywności w plenerze jest poprawa kondycji, zgrabniejsza sylwetka oraz … wzrost odporność organizmu na infekcje.  Nic tak nie dodaje organizmowi energii jak trening na świeżym powietrzu.

Nie każdy może pozwolić sobie na karnet na siłownię, dlatego miejskie siłownie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Siłownia miejska to także rozwiązanie dla osób, które mają już karnet do klubu fitness, jednak chcą urozmaicić trening i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Koszt zakupu urządzeń treningowych i organizacji siłowni na świeżym powietrzu zazwyczaj ponoszą gminy.

Siłownia plenerowa jako rehabilitacja.

Właściwie wykonane ćwiczenia w siłowni plenerowej mogą przybrać formę rehabilitacji. Ćwiczenia na wyciągu górnym będą pomocne przy bólach pleców, twister poprawi kondycję, a na motylku można polepszyć postawę ciała. Seniorzy którzy nie mogą uprawiać sportów, ćwicząc w siłowniach plenerowych będą mogli zadbać o kondycję stawów, mięśni i całego ciała.

Europa już dawno pokochała plenerowe siłownie.

Trend ten od lat panuje w setkach miast miastach w Europie. W Polsce siłownie takie to pomysł stosunkowo nowy, jednak ilość osób zainteresowanych taką ideą jest coraz większa.

Siłownia miejska poprawia wizerunek gmin.

Warto by w naszych miastach pojawiło się jeszcze więcej takich miejsc. Będą one nie tylko świetnym  miejscem spotkań i integracji, ale także podniosą prestiż gminy i poprawią jej wizerunek.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło