Sterylizatory tak zwane przepływowe z wybranymi lampami UV-C przeznaczone są do sterylizacji pomieszczeń od wielu lat, a bogata literatura potwierdza ich wysoką skuteczność.

Lampa bakteriobójcza, a przegląd badań

W Klinice Lekarskiej i Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oceniano wrażliwość na promieniowanie UV-C różnych szczepów bakterii izolowanych od pacjentów nieuleczalnych. Zatem testy przygotowane są na sytuację, że przeszło sto sekund naświetlania promieniami UV-C eliminuje rozmnażanie się bakterii lekoopornych. W związku z tym można stwierdzić, że lampa bakteriobójcza zyskuje szczególną popularność w odpowiednim nakierowaniu na przeprowadzane badania.

Celem badań przeprowadzonych w Centrum Onkologii Instytutu M. Skłodowskiej Curie stało się wykazanie skuteczności sterylizacji sterylizatorów jednofunkcyjnych przepływowych UV-C z promiennikami. Wyniki testów pokazują, że sterylizator przepływowy 90W UV-C może wyeliminować bakterie w 100%, a szybkość eliminacji grzybów spada z 39% do 100%.

W Instytucie Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej w pomieszczeniu o kubaturze 60 m3 przez kilka dni badano skuteczność jednofunkcyjnego sterylizatora przepływowego UV-C. Efekt sterylizacji badano podczas pracy sprzętu przez 4 do 72 godzin i w odległości od 0,6 m do 3 m od sprzętu.

Po 8 godzinach, w odległości 3 m od pracującego sterylizatora, zaobserwowano, że bakterie w powietrzu zmniejszyły się o 73%, a po 24 godzinach o 87%.

W Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego oceniano skuteczność bezpośrednio działającej lampy bakteriobójczej z promiennikiem 2 x 36 W. Płytkę z hodowlą bakterii naświetlano z odległości 1 m przez 1 min, 4 min i 15 min. Wyniki: Po 1 minucie naświetlania zaobserwowano spadek liczby badanych bakterii z 93,4% do 99,8%. Po 4 minutach stopień redukcji drobnoustrojów wyniósł 100%.

Lampa bakteriobójcza, a zniszczenie wirusa

Zespół dr Miriam E.R. Darnell z National Institute of Allergy and Infectious Diseases przeprowadził badania nad niszczycielem wirusa SARS CoV1. Po badaniu: temperatura powyżej 75 ° C, mocny kwas> pH 8, formalina, aldehyd glutarowy, promienie UV-B i UV-C - to promieniowanie UV-C wykazuje największą skuteczność przeciwko koronawirusowi SARS. Promienie UV-C zmniejszyły reprodukcję SARS-CoV nawet 400 razy po 6 minutach ekspozycji i całkowicie go dezaktywowały po 15 minutach. Lampa bakteriobójcza zgodnie z opinią ekspertów stała się doskonałym rozwiązaniem.

Zespół badawczy kierowany przez zespół badawczy z Chińskiego Instytutu Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym potwierdził, że lampy UVC mogą zabić koronawirusa SARS. Duan Shuming Duan napromieniował wirusa SARS CoV promieniami UVC, które są mniejsze i występujące w dalszej odległości od Darnell.

Promienie UV-C dokonały pewnej reprodukcji SARS-CoV nawet o 400 razy. Wirus umieszczony na szeroko pojętej pożywce hodowlanej naświetlano światłem UVC przez 60 minut w celu zniszczenia rozprzestrzeniania wirusa SARS CoV do niewykrywalnego poziomu.

Powiązane produkty

Komentarze

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć