ryzyko uszkodzenia oczu , a płukanie oczu

W wielu sytuacjach roboczych istnieje ryzyko uszkodzenia oczu. Najczęściej są one spowodowane kontaktem z ciałem obcym, np. odpryski, wióry, kurz, brud lub kontakt z żrącymi chemikaliami. Drażniący dostaje się do oka najczęściej w wyniku eksplozji baterii, narażenia na cząstki ługu, cementu, wapna, przemysłowych płynów do mycia naczyń, niektórych proszków do prania, amoniaku, środka odtłuszczającego, farby, sody kalcynowanej i kleju.
Odłamki metalu mogą dostać się do oka podczas wszystkich rodzajów obróbki mechanicznej, a także brudu i pyłu podczas pracy w trudnym środowisku. Warto podkreślić szczególnie niebezpieczne działanie związków alkalicznych (alkalicznych), ponieważ wnikają one głęboko w rogówkę oka i mogą powodować nieodwracalne uszkodzenie oczu (np. Ług, cement, soda kalcynowana i przemysłowy płyn do mycia naczyń). Warto jest zatem postawić na coś takiego jak oczomyjka.

 

Jak uchronić się przed uszkodzeniem oka? Jednak w przypadku zabrudzenia oka decydujące znaczenie ma natychmiastowe płukanie. Skuteczność płukania oczu jest szczególnie ważna w przypadku kwasów i substancji alkalicznych. Uszkodzenie oka rozpoczyna się natychmiast po kontakcie ze szkodliwą substancją, a sekundy określają zakres uszkodzenia.
Uszkodzenia mechaniczne spowodowane metalami, wiórami, pyłem lub brudem również wymagają szybkiego spłukania odpowiednim roztworem. Może to zapobiec przywieraniu ciała obcego do oka. Wtedy niezbędna okazuje się być myjka do oczu. Podczas płukania oko musi być otwarte i należy je zmusić palcami. Procedura mycia powinna trwać co najmniej 15 minut po ekspozycji na substancję żrącą.
Wymaga to użycia kilku butelek roztworu lub dalszego mycia w trwale zamocowanej myjce do oczu. Skontaktuj się z lekarzem i weź kilka butelek roztworu myjącego do transportu do szpitala. Aby przepłukać oko zabrudzone substancją żrącą, użyj płukanki do oczu zawierającej roztwór buforujący, który skutecznie neutralizuje pH do naturalnego poziomu pH = 7.

Mycie oka zwykłą wodą lub roztworem soli fizjologicznej (roztworem soli fizjologicznej) może pomóc w przypadku ciał stałych, ale w przypadku substancji żrących jedynie spłukuje i rozcieńcza substancję niebezpieczną, nie neutralizując jej, co ma pozytywne, ale ograniczone działanie, jeżeli przedstawiane są oczomyjki.

 

Biorąc pod uwagę potrzebę natychmiastowej reakcji, należy zapewnić szybki dostęp do myjek do oczu w każdym miejscu pracy narażonym na uszkodzenie oczu.
Płukanki do oczu powinny mieć swoje stałe i dobrze oznaczone miejsce, ponieważ poszkodowany musi szybko do nich dotrzeć ze zmniejszoną ostrością wzroku, a nawet w ciemności.
Idealnym rozwiązaniem jest dostępność płukania na wyciągnięcie ręki. Szeroka gama płynów do przemywania oczu zapewnia optymalne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. Oferta ICD obejmuje stanowiska o różnych rozmiarach do montażu na ścianie w miejscu pracy, małe butelki do umieszczenia w pojazdach, skrzynkę z narzędziami, apteczkę lub kaburę na pasek.

 

 

 

Powiązane produkty

Komentarze

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć