Składowanie i przechowywanie beczek i pojemników

Przechowywanie i rozlewanie łatwopalnych substancji lub agresywnych chemikaliów zawsze wiąże się z ryzykiem wycieków. Stanowią zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale także dla bezpieczeństwa pracowników.

Podstawą zapobiegania niekontrolowanym wyciekom i wyciekom jest prawidłowe przechowywanie zbiorników wypełnionych substancjami niebezpiecznymi. Warto postawić w tym aspekcie na sprawdzoną jakość usług, jaką oferuje firma Dotare.

Przepisy europejskie niestety nie określają, w jaki sposób powinniśmy przechowywać substancje niebezpieczne, w tym te przechowywane w beczkach. Dlatego powinniśmy polegać na przepisach krajowych, których przyczyny opisano w tym przewodniku. Jednym ze sposobów ochrony środowiska i zapobiegania wyciekom jest użycie tacki ociekowej.
Zasadniczo przyjmuje się, że miska ściekowa powinna pozwalać na objętość równą lub większą niż: pojemność najmniejszego pojemnika lub 10% objętości wszystkich przechowywanych substancji.
Wyjątkiem jest sytuacja, w której istnieje ryzyko przedostania się niebezpiecznej substancji do wód gruntowych - wówczas musimy zapewnić 100% objętości wychwytu, aby całkowicie zabezpieczyć wyciek. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom korzystania z tac ściekowych i ich podziałowi.

Studzienki są skutecznym rozwiązaniem w walce z niekontrolowanymi wyciekami. W przypadku wycieku substancja przedostaje się do zbiornika, gdzie jest gromadzona, zapobiegając przedostaniu się niebezpiecznej substancji do środowiska. Główne zalety studzienek to:

Oszczędność - substancja nagromadzona w wannie nie jest zanieczyszczona, dzięki czemu można ją ponownie wykorzystać. Ponadto unikają wysokich kar nakładanych przez instytucje ustanowione w celu kontroli standardów ochrony środowiska w przypadku niezgodności.

Czystość - brak wycieków to czysty wygląd miejsca pracy. Ciemny kolor wanien oznacza, że ​​nie widać na nich brudu.

Bezpieczeństwo - wycieki stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pracownika. Śliska powierzchnia zwiększa ryzyko wypadku przy pracy, aw konsekwencji wypłaty odszkodowania i przestoju.
Dodatkowe zagrożenia związane są z rodzajem przechowywanej substancji, np. wycieki łatwopalnej substancji stwarzają ryzyko pożaru, podczas gdy substancje żrące - takie jak mocne kwasy - stwarzają ryzyko obrażeń na skutek kontaktu.

Ochrona środowiska - studzienki chronią środowisko, zapobiegając przedostawaniu się do niego niebezpiecznych substancji. Wszystkie oferowane wanny zostały wykonane w 100% z recyklingu polietylenu, co stanowi dodatkowy wkład w jego ochronę.

Zwiększenie wydajności pracy - studzienki pomagają w organizacji przestrzeni magazynowej oraz ułatwiają segregację i identyfikację przechowywanych substancji, czyniąc ich magazynowanie łatwiejszym i bezpieczniejszym.

Komentarze

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć