Trzy główne powody, by stosować prysznice i urządzenia do przemywania oczu oczomyjki

Przed wprowadzeniem pryszniców bezpieczeństwa i płukanek urządzeń do mycia oczu jako standardowego wyposażenia bezpieczeństwa, pracownicy byli narażeni na wysokie ryzyko zranienia. Incydent w latach 50. XX w. odegrał kluczową rolę w tworzeniu Hughes Safety Showers. Charlie Gamble przypadkowo wszedł do roztwór siarki i musiał spłukać w starej żeliwnej wannie z  wodą. To było jedyne miejsce, w którym mógł znaleźć ulgę od oparzeń.
Awarii sprzętu bezpieczeństwa awaryjnego można dziś uniknąć, serwisując i utrzymując prysznic bezpieczeństwa i mycie oczu / twarzy urządzenie, aby zapewnić, że to urządzenie ratunkowe działa prawidłowo, gdy jest potrzebne.

Oto trzy główne powody, dla których należy regularnie planować inspekcje i serwisy pryszniców i urządzeń do przemywania oczu.

1. Pomóż spełnić normy UE i międzynarodowe Normy pamiętaj o cotygodniowych testach bezpieczeństwa dla prysznicy i inspekcjach oczomyjek -  stacji do płukania oczu oraz ich coroczne serwisowanie.

Cotygodniowe testy spłukiwania usuwają rurociągi ze stojącej wody, pozwalając świeża woda pitna przepływa przez rury. Coroczne serwisowanie to bardziej szczegółowa kontrola prysznica bezpieczeństwa, płukanki do oczu i wszystkich innych powiązany sprzęt. Działanie grzejników i agregatów chłodniczych musi być zweryfikowany. Należy sprawdzić ogrzewanie taśmy izolacyjnej i izolację i wady naprawione. Nawet schemat przepływu i szybkość powinny być potwierdzone zgodnie z międzynarodowymi standardami, takimi jak ANSI / ISEA z 358,1-2014.

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznej pracy i warunków dla pracowników zgodnych z bhp. Regulatory bezpieczeństwa nakładają znaczące grzywny za naruszenie standardów i ściganie może prowadzić do kary więzienia.

Przepisy dot stosowania

§ 103 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r.  jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.

Norma EN 15154 składa się z następujących części, objętych ogólnym tytułem "Natryski awaryjne":
•Część 1: Stacjonarne natryski awaryjne dla laboratoriów
•Część 2: Stacjonarne myjki do oczu
•Część 3: Przenośne natryski awaryjne
•Część 4: Przenośne myjki do oczu

PN-EN 15154-1:2006 (U) - Prysznice ratunkowe -- Bezpieczeństwo w laboratorium -- Część 1: Prysznice do ciała przyłączone do instalacji wodociągowej
PN-EN 15154-2:2006 (U) - Prysznice ratunkowe -- Bezpieczeństwo w laboratorium -- Część 2: Myjki do oczu przyłączone do instalacji wodociągowej
PN-EN 15154-3:2009 (U) - Prysznice ratunkowe -- Część 3: Prysznice do ciała nie przyłączone do instalacji wodociągowej
PN-EN 15154-4:2009 (U) - Prysznice ratunkowe -- Część 4: Myjki do oczu nie przyłączone do instalacji wodociągowej

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/kiedy-powstaje-obowiazek-posiadania-natrysku-awaryjnego,187805.html

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/kiedy-powstaje-obowiazek-posiadania-natrysku-awaryjnego,187805.html

2. Należy wziąć pod uwagę zmiany sezonowe

Chociaż norma ANSI wymaga tylko jednego rocznego bezpieczeństwa należy wziąć pod uwagę serwis stacji prysznicowej i płukania oczu zmiany w sezonie. Wraz z nadejściem zimy nastrój atmosferyczny w wielu miejscach temperatura spada poniżej zera. Wady w opóźnienie doprowadzi do zamarzniętych rur i niedziałającego prysznica bezpieczeństwa. Należy sprawdzić, czy ogrzewanie działa poprawnie a zasilanie urządzenia działa. Na z drugiej strony agregaty chłodnicze, które nie działają z pełną wydajnością, nie będą działać poradzić sobie z nadmiernie wysokimi temperaturami latem w innych regiony. Aby to zapewnić, zaleca się wprowadzenie sześciomiesięcznych usług prysznice i płyny do płukania oczu są gotowe do użycia w nagłych wypadkach.

3. Podstawowy wymóg regularnej profilaktyki konserwacji prysznicy i oczomyjek

Prysznice bezpieczeństwa i płukanki oczomyjki do oczu Hughes sprzedawane w sklepie dotare.pl zwraz z 12 - miesięczną gwarancją obejmującą wykonanie i wady techniczne produktu.

Wpływa na to również wiele warunków pracywpływa na działanie sprzętu i jego żywotność.

Podobnie jak życie pojazdu samochodowego może zostać skrócone przez użytkowanie i złą obsługę, to samo dotyczy każdego sprzętu w tym oczomyjek i prysznicy bezpieczeństwa.

Listy kontrolne pryszniców bezpieczeństwa i płukania oczu powinny zawierać weryfikacja, czy:

• Przepływ wody rozpoczyna się w ciągu jednej sekundy od aktywacji.

• Przepływ wody trwa bez użycia ręki operatora.

• Temperatura wody mieści się w ciepłym zakresie 16 – 38 ˚C.

• Zbiorniki są czyste, a poziomy wody są pełne w przypadku awaryjne prysznice ze zbiorników

Powiązane produkty

Komentarze

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć