ZNAKI KIERUNKU I MIEJSCOWOŚCI E

ZNAKI KIERUNKU I MIEJSCOWOŚCI E

ZNAKI KIERUNKU I MIEJSCOWOŚCI E 4.8 1 5 15

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4.8 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Kolor
Materiał
Symbol
Cena netto: 193,75 zł
Cena brutto: 238,31 zł (z VAT)
Ilość

Dostawa od 35,67 zł brutto
Sprawdź

Zapytaj o produkt

ZNAKI KIERUNKU I MIEJSCOWOŚCI E

ZNAKI KIERUNKU I MIEJSCOWOŚCI E

Znaki drogowe wskazujące kierunek i miejscowość

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Tablice segmentowe wykonane z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo o grubości 1,25 mm. Krawędzie obwodu tablic zaginane są podwójnie pasem o szerokości 25 mm. Tablice o większych gabarytach mogą być składane z mniejszych segmentów, łączonych wzajemnie ze sobą co dodatkowo usztywnia całą tablicę. W razie potrzeby tablice mogą być dodatkwo usztywnione profilami stalowymi. Treść tablic wykonuje się z folii typu 1, 2 lub folii pryzmatycznych. Przy użyciu folii 2 oraz pryzmatycznej symbole i treści wycinane są z transparentnych kolorowych folii ploterowych.

Podana cena jest ceną za metr kw tablicy bez profila wzmacniająco-montażowego (dostępny jako opcja).

Cena nie zawiera uchwytów montażowych.

W przypadku potrzeby pomocy w zwymiarowaniu tablic prosimy o przesłanie zapytania cenowego z treściami tablic. Przy złożeniu zamowienia przedstawiamy graficzne projekty do Państwa akceptacji.

Koszt wysyłki dla tablic jest ustalany indywidualnie.

Tablice przeddrogowskazowe stosuje się w celu wskazania kierującym, w formie schematycznej skrzyżowania, do jakich miejscowości prowadzą drogi wylotowe z tego skrzyżowania. Na znakach tych podaje się również numery dróg, ewentualnie ich rodzaj oraz, w razie potrzeby, inne informacje związane z drogą wylotową. Tablice przeddrogowskazowe, w zależności od ich zastosowania na drodze, dzielą się na: - tablice E-1 umieszczane na drogach ogólnodostępnych i ekspresowych, - tablice E-1a umieszczane na autostradach, - tablice E-1b umieszczane na drogach ogólnodostępnych i ekspresowych, przed wyjazdami z tych dróg na autostradę.

Drogowskazy od E-2a do E-2f występujące w wielu odmianach stosuje się w celu wskazania kierującym pojazdami kierunku dojazdu do miejscowości. W zależności od miejsca zastosowania drogowskazy tablicowe dzielą się na umieszczane: 1. obok jezdni: – na drogach ogólnodostępnych i ekspresowych (E-2a), – na autostradach (E-2c) dopuszczane tylko dla dwóch pasów na jezdni głównej, – na drogach ogólnodostępnych i ekspresowych, przed wjazdem na autostradę (E-2e); 2. nad jezdnią: – na drogach ogólnodostępnych i ekspresowych (E-2b), - na autostradach (E-2d), – na drogach ogólnodostępnych i ekspresowych przed wjazdem na autostradę (E-2f).

Znak E-3 „drogowskaz w kształcie strzały do miejscowości wskazujący numer drogi”, stosuje się w celu zapewnienia lepszej informacji o przebiegu drogi lub jako uzupełnienie informacji podanej na drogowskazach tablicowych, szczególnie w obrębie skrzyżowań innych niż o czterech wlotach. Drogowskazy E-3 stosuje się na drogach krajowych i wojewódzkich. W obszarze zabudowanym drogowskazy E-3 można umieszczać na drogach wylotowych z miasta w celu wskazania kierunku do drogi krajowej lub wojewódzkiej. Drogowskazy E-3 umieszcza się: – na odgałęzieniach dróg dwujezdniowych, – na skrzyżowaniach typu „T” dla potwierdzenia kierunku, – na wylotach ze skrzyżowań z ruchem okrężnym; umieszcza się je na wylotach w miejscu zapewniającym najlepszą widoczność dla kierującego pojazdem, – na skrzyżowaniu, gdy nie ma miejsca na umieszczenie przed skrzyżowaniem drogowskazu tablicowego.

Znak E-4 „drogowskaz w kształcie strzały do miejscowości podający do niej odległość” stosuje się na skrzyżowaniach, na których istnieje potrzeba wskazania kierunku i odległości do miejscowoœci leżącej przy drodze powiatowej lub gminnej. Podana cena jest ceną za metr kw tablicy bez profila wzmacniająco-montażowego (dostępny jako opcja).

Znak E-5 „drogowskaz do dzielnicy miasta” stosuje się w celu wskazania dojazdu do dzielnicy lub ważnego dla podróżnych placu (ulicy) w mieście. Znaki E-6, E-6a, E-6b i E-6c stosuje się w celu wskazania dojazdu do obiektów komunikacyjnych: lotnisk, dworców lub stacji kolejowych, dworców autobusowych oraz portów. Znaki według analogicznego wzoru jak znak E-6 stosuje się w celu wskazania dojazdu do jednostki policji, pogotowia ratunkowego, urzędów administracji publicznej, zarządów drogi oraz jednostek prowadzących odprawę celną.

Znaki od E-7 do E-12 i E-12a stosowane są w celu wskazania kierunku do obiektów turystycznych lub wypoczynkowych takich jak przystań wodna, plaża, muzeum, zabytek kultury, zabytek przyrody, punkt obserwacyjny, szlak rowerowy itp.

Znak E-13 „tablica kierunkowa” stosuje się w celu potwierdzenia kierunku drogi i podania odległości do miejscowości na niej wymienionych.

Znak E-14 „tablica szlaku drogowego” stosuje się w celu potwierdzenia przebiegu drogi krajowej, podania jej numeru (numerów), głównych miejscowości leżących na danym szlaku i odległości do nich. Dopuszcza się także stosowanie znaków szlaku drogowego na drogach wojewódzkich o dużym znaczeniu komunikacyjnym.

Znaki z numerem drogi stosuje się samodzielnie lub umieszcza się na znakach kierunku w celu wskazania dróg krajowych lub wojewódzkich. Numerów dróg pozostałych kategorii nie umieszcza się na znakach drogowych. Znak E-15a „numer drogi krajowej” o tle barwy czerwonej i napisie barwy białej stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi krajowej oznaczonej numerem wskazanym na znaku lub wjazdu na tę drogę. Znak E-15b stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi wojewódzkiej lub wjazdu na tę drogę. Znak E-15c „numer autostrady” stosuje się w celu wskazania przebiegu autostrady lub wjazdu na nią. Na znakach kierunku wskazujących kierunek do autostrady po lewej stronie umieszcza się znak D-9. Znak E-15d „numer drogi ekspresowej” stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi ekspresowej lub wjazdu na nią. Na znakach kierunku wskazujących kierunek do drogi ekspresowej, po lewej stronie znaku E-15d umieszcza się znak D-7. Znak E-15e „numer drogi wojewódzkiej o zwiększonym do 10t dopuszczalnym nacisku osi pojazdu” stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi lub wjazdu na drogę wojewódzką, na której dopuszcza się ruch pojazdów o nacisku osi pojedynczej nie przekraczającym 100 kN. Znak E-16 „numer szlaku międzynarodowego” stosuje się w celu poinformowania kierujących pojazdami, że droga krajowa jest także drogą międzynarodową. Znaki E-16 stosuje się na wszystkich drogach międzynarodowych.

Znak E-17a „miejscowość” stosowany jest w celu wskazania kierującym, że wjeżdżają do określonej znakiem miejscowości. Znak E-17a ma wysokość 530 mm, a długość podstawy zależy od długości nazwy miejscowości i powinna wynosić co najmniej 1000 mm. Znak E-17a umieszcza się przed pierwszymi zabudowaniami miejscowości. Znak E-18a „koniec miejscowości” stosuje się w celu wskazania wyjazdu z miejscowości. Znak E-18a posiada analogiczne rozmiary do znaku E-17a.

Znak E-19a „obwodnica” stosuje się w celu wskazania kierunku do obwodnicy miasta. Znaki umieszcza się na drogach doprowadzających ruch do obwodnicy klasy GP, G lub Z.

„Tablica węzła drogowego na autostradzie” E-20 stosowana jest w celu uprzedzenia kierujących pojazdami o zbliżaniu się do wyjazdu z autostrady. W górnej części tablicy należy podać numer wyjazdu z autostrady, w dolnej części - odległość do tego wyjazdu. Tablicę umieszcza się w odległości 3000 m przed początkiem pasa wyłączania. Dopuszcza się zamiast numeru wyjazdu umieszczanie na znaku E-20 symbolu i nazwy węzła. Znak E-20 z nazwą węzła można stosować także na drogach ekspresowych, wówczas tło znaku ma barwę zieloną.

Znak E-21 „dzielnica (osiedle)” stosowany jest, w razie potrzeby, w miastach w celu lepszej orientacji kierujących pojazdami.

Do oznakowania samochodowych szlaków turystycznych oraz obiektów turystycznych występujących na danym terenie stosuje się znaki: – E-22a „samochodowy szlak turystyczny”, – E-22b „obiekt na samochodowym szlaku turystycznym”, – E-22c „informacja o obiektach turystycznych”. Znak E-22a “samochodowy szlak turystyczny” stosuje się w celu wskazania początku samochodowego szlaku turystycznego oraz jego kontynuacji na skrzyżowaniach. Znaki E-22b “obiekt na samochodowym szlaku turystycznym” stosuje się w celu wskazania kierunku do obiektu położonego przy samochodowym szlaku turystycznym. Znaki E-22c “informacja o obiektach turystycznych” stosuje się w celu wskazania obszaru (miasta), na którym znajduje się szereg godnych uwagi obiektów turystycznych.

1000 Przedmioty

Specyficzne kody

Podobne produkty

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło