Pojęcie „plac zabaw" nie jest określone w ustawie Prawo budowlane, gdyż nie jest ono użyte w treści przepisów tej ustawy.
Pojęcie to występuje natomiast w treści § 19 i §40 rozporządzenia z dnia 12.04.2002 r. Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, nie wymaga ono jednak dookreślenia w formie definicji, co oznacza, że w przepisach uznano je za jednoznaczne. Plac zabaw jest, zatem w ujęciu definicyjnym wydzielonym terenem, którego bezpośrednie przeznaczenie polega na tym, iż spełnia on funkcję rekreacyjną oraz jest miejscem, gdzie spędza się czas z dziećmi. Tak w skrócie można ująć termin lace zabawa.


Ale dla przeciętnego człowieka plac zabaw kojarzy się z kolorowym i atrakcyjnym miejscem, czystym, na które nie maja wstępu psy i inne zwierzęta domowe oraz wolnym od niejednokrotnie przesiadywali na placach zabaw, znanych nam z czasów PRL-u. Ale czasy się zmieniły. Mieszczuchy i nie tylko od wielu lat pragną wyselekcjonowanych i bezpiecznych placów zabaw dla dzieci i miejsca, gdzie mogą zrelaksować się również ci nieco starsi mieszkańcy miast, miasteczek, a nawet mniejszych miejscowości, gdzie brakuje miejsca do zabaw, a nie ma możliwości na stworzenie takich warunków na swojej prywatnej posesji. Place zabaw to miejsce przeznaczone nie tylko do aktywności fizycznej oraz zabawy naszych milusińskich, ale także do kreatywnego, mądrego i odpowiedzialnego spędzania czasu, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Place zabaw mają, zatem zadanie wszechstronne i co istotne, muszą one zapewnić dzieciom i dorosłych komfort korzystania z nich bez względu na porę roku. Place zabaw dla wielu miast i miasteczek to jedyne rozwiązanie w przypadku., Gdy dzieciom brakuje przestrzeni do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu, podnoszenia swej sprawności fizycznej oraz kontrolowanej, bezpiecznej zabawy pod okiem opiekunów.

W gąszczu ofert firm specjalizujących się w projektowaniu placów zabaw – my, jako firma kompleksowa dumnie mamy zaszczyt pokazać, iż jesteśmy liderami w tejże dziedzinie. Projektujemy place zabaw wraz ich pełnym wyposażeniem z pasją i oddaniem. Projektujemy place zabaw tylko i wyłącznie na zamówienie indywidualne, czyli nie stosujemy produkcji hurtowej.

Daje nam to wielką przewagę w branży, bowiem do każdego klienta podchodzimy z osobna i traktujemy go wyjątkowo. Nigdy nie proponujemy dwóch identycznych ofert, a przed zakończeniem procesu wprowadzenia urządzeń na dany plac zabaw – dokładnie badamy potrzeby klienta i uwzględniamy wszystkie czynniki. Co ważne, w ofercie zawsze posiadamy aktualne trendy i na bieżąco dbamy o nieustanne poszerzanie naszej gamy produktowej. Nasze produkty są unikatowe, bowiem wynikają z myśli twórcy i są jego oryginalnym dziełem, a nie kalką innych projektów czy kopią zachodnich placów zabaw, czasem zupełnie nieprzystających do naszych polskich warunków glebowych czy pogodowych.

Projektujemy palce zabaw tak, aby cieszyły one oko, uczyły, pomagały w utrzymywaniu prawidłowych relacji z rówieśnikami, bawiły, pomagamy utrzymywać odpowiedni poziom sprawności fizycznej, a także dawały zadowolenie i rozwój dzieci. Nie obawiamy się konkurencji, bowiem potrafimy dostrzec potrzeby rynku i szybko na nie zareagować. Nasze projekty palców zabaw są unikatowe oraz mogę z powodzeniem być wykorzystywane w każdym miejscu w Polsce. Co ważne, nie są one drogie w utrzymaniu eksploatacji oraz nie nastręczają kłopotów przy ewentualnej wymianie pojedynczych elementów. Nasza oferta skierowana jest do każdego typu placu zabaw, bowiem nie ograniczają nas żadne, absolutnie żadne warunki, zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Nie ogranicza nas ani przestrzeń, obojętnie czy mała czy ogromnych rozmiarów, nie ogranicza na także podłoże i problemy, które ono nastręcza- gleba podmokła, twarda, słaba itp. Dodatkowo nie ograniczają nas żadne wymogi dotyczące materiałów, z jakich mają być wykonane dane place zabaw-, bowiem potrafi dobrać u producenta rodzaj materiału do danego typu zamówienia, oraz z powodzeniem mogą przekonać klienta do zastosowania nowych, często innowacyjnych, ale lepszych technologii.

Stosowane przez nas rozwiązania uwzględniają pakiet wszelkich czynników - rozwiązania uwzględniać ważne są dla nas przede wszystkich potrzeby dzieci młodszych do lat 6 oraz młodzieży do lat 13, jak również ich dorosłych opiekunów i rodziców. Od lat badamy także to, jaki wpływ na powstanie i sprawne funkcjonowanie placów zabaw ma zróżnicowanie ukształtowania otoczenia, warunki klimatyczne, jakie znajdują się w danym regionie Polski a w szczególności mamy tu na myśli- zwiększone występowanie nasłonecznienia, wiatru, śniegu czy deszczu. To ważne, bowiem nigdy nie przewidzimy, jaka pogoda nastanie za rok czy dwa lata. Nie możemy także „przykrywać” poszczególnych elementów jakimiś foliami czy innymi pokrowcami, bowiem to nie przynosi większego rezultatu.

Elementy placów zabaw z naszych projektów maja zadanie przetrwać w nienaruszonym stanie bez względu, jaka pogoda czeka za oknem. Nie możemy poddawać się kaprysom pogody i z nią walczyć, wybieramy stosowanie takich materiałów, które zapewniają wysoką skuteczność i odporność na każde warunki atmosferyczne.

Tworzymy place zabaw odporne na każdą pogodę, którym niestraszne są jakiekolwiek załamania pogody, niekorzystne warunki atmosferyczne, mocne opady śniegu, ulewy, mróz czy wahania temperatury. W swej pracy twórczej, podczas procesu projektowania danego placu zabaw badamy także warunki dotyczące ewentualnego zanieczyszczenia danego środowiska i dobieramy do tegoż stopnia zanieczyszczenia odpowiedni rodzaj materiałów, z jakich wykonane są elementy na place zabaw oraz staramy się, aby elementy te były odporne na kurz i inne zanieczyszczenia oraz łatwe w utrzymaniu w czystości bez używania niepotrzebnej i szkodliwej chemii przemysłowej.

Mamy także w ofercie specjalne urządzenia na palce zabaw, które zbudowane są z materiałów antystatycznych, odpornych na osiadanie wszelkiego rodzaju zanieczyczeń. Warto dodać, iż nasza oferta wyposażenie placów zabaw uwzględniają to, iż elementy te mogą być wielokrotnie czyszczone, a ich wygląd i tak pozostanie niezmienny na długie lata. Nasze p[projekty uwzględniają także poziom występowania hałasu oraz bezpieczeństwo i funkcje urządzeń. Nasze projekty dostosowane są do wymogów Unii Europejskiej oraz są zgodne ze wszystkimi wymaganiami oraz standardami, jakie powinny one spełniać w kwestii bezpieczeństwa. Nie projektujemy placów zabaw, które nie przechodzą pozytywnej i wnikliwej kontroli bezpieczeństwa i nie otrzymują stosownego certyfikatu, który to potwierdza. Tym samy maksymalnie ograniczamy jakiekolwiek ryzyko wypadku czy śmierci dzieci bawiących się na placach zabaw, które wynikają z uchybień w jakości montażu i wykonawstwa danego osprzętu na place zabaw.

Nasze place zabaw są budowlami, w których skład mogą wchodzić różne elementy obiekty budowlane małej architektury np. piaskownice, huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie, wieże, ławki, tablice informacyjne, przeplotnie, bujawki, domki; urządzenia techniczne- karuzele, wielofunkcyjne zestawy zabawowe, zestawy sprawnościowe, ruchome pomosty, lin aria, czy inne urządzenia rozmieszczone w sposób umożliwiający bezkolizyjne ich użytkowanie. Posiadamy urządzenia pojedyncze, zestawy itp. Chluba naszej firmy jest szybki i sprawny montaż urządzeń w danym miejscu, w krótkim czasie od złożenia zamówienia przez klienta oraz to, iż każdy klient otoczony jest u nas możliwością nieograniczonego serwisowania danych urządzeń na każdym typie placu zabaw, bez wglądu na porę roku. Montaż odbywa się płynnie i regularnie, zawsze sprawdzamy też, czy wszystkie elementy wyposażenia znajdują się na właściwym miejscu i są bezpieczne. Montaż wykonany za naszym pośrednictwem gwarantuje, w 100%, iż dzieciom korzystającym z palcu zabaw nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Montujemy wyposażenie sprawnie i szybko.

Na czas oddajemy gotowy plac zabaw. Serwis to okazja do poznania nowych potrzeb klienta oraz ewentualnego wykorzystania inspiracji powstałych w trakcie współpracy, które mogą przełożyć się na stworzenie nowego elementu i dodania go do wyposażenia, którego zostało już zamontowane.

Serwis daje także możliwość sprawdzenia stanu technicznego urządzeń, ewentualnej naprawy powstałych uszkodzeń czy wymiany poszczególnych elementów- zużytych czy też zbędnych. Serwis to także okazja do negocjowania cen w przypadku dalszej, owocnej współpracy na płaszczyźnie nasza firma a klient. Lojalność naszych klientów w postaci rekomendacji naszej firmy wśród swych znajomych, przyjaciół czy partnerów biznesowych jest owocnie wynagradzana w postaci atrakcyjnych upustów i zniżek.