Donice betonowe

Donice ogrodowe betonowe miejskie i parkowe Polska produkcja

Aktywne filtry

Natłok codziennych spraw i obowiązków, często sprawiają, że brakuje nam czasu, na pielęgnację naszego wymarzonego ogrodu. Na przeciw oczekiwaniom, wychodzimy więc Państwu z propozycją donic z betonu, które są prostym sposobem na zagospodarowanie miejsc dla roślin, pozbywając się chwastów i nadając podwórku piękny wygląd. Odpowiednio dobrane donice betonowe, potrafią całkowicie odmienić wygląd ogrodu.

Dlaczego to dobry wybór?

Wygląd - donice betonowe, za sprawą swojego uniwersalnego wyglądu, wpasują się w każdy styl ogrodu. Ich ponadczasowy wymiar, urzeka swoim minimalizmem i surową elegancją. Postawisz je zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy balkonie.

Wytrzymałość - Beton jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne, skrajne temperatury, nie blaknie pod wpływem promieniowania UV. Jest to świetny wybór na długie lata.

Prostokątna lub kwadratowa forma donic, pozwala na optymalne rozmieszczenie nasion, a możliwość wyboru rozmiaru sprawi, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wykorzystanie donic betonowych w architekutrze

 Nasze donice betonowe wykonane są z materiału o wysokiej wytrzymałości i mogą być stosowane dla wielu roślin, w tym bylin, krzewów ozdobnych i małych drzew. Dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów, co pozwala na dopasowanie ich do dowolnych innych elementów miejskiego otoczenia i potrzeb roślinnych.

Donice betonowe są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego bez obaw o ich zniszczenie można je umieścić w miejscach wilgotnych lub silnie nasłonecznionych. Świetnie radzą sobie również z dużymi wahaniami temperatur w ciągu roku. Dzięki temu doskonale nadają się do sadzenia roślin, które wymagają szczególnej opieki lub mają specjalne wymagania.

Posadzenie rośliny w jednej z naszych betonowych donic wystawia ją na działanie otaczającego ją świata, co czyni ją wyjątkowym elementem aranżacji przestrzeni!

Rodzaje donic betownowych

Istnieje wiele różnych kształtów i rozmiarów donic betonowych dostępnych. Mogą być okrągłe, prostokątne, kwadratowe, a nawet sześciokątne. Każdy model może być wykorzystany do posadzenia dowolnej rośliny, kwiatu lub krzewu - kształt donicy betonowej zależy tylko od Twoich preferencji i potrzeb.

Dostępne są zarówno donice betonowe o standardowych wymiarach, jak i te duże, przygotowywane na specjalne zamówienie. Wśród donic betonowych znajdują się modele wykonane z białego, biało-czarnego, sjenitowego grysu, granitu czy kamienia rzecznego. Wszystkie modele doskonale łączą się z innymi elementami architektury miejskiej.

Donice betonowe to najlepszy wybór w przestrzeni miejskiej.

Dzięki zastosowaniu betonu płukanego do ich produkcji, mają elegancką, drobnoziarnistą fakturę.

Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu pasują do każdej przestrzeni.

Ich grube ściany sprawiają, że są odporne na warunki atmosferyczne: wiatr, śnieg, deszcz, silne słońce i niskie temperatury.

Donice te wytrzymują akty wandalizmu i uszkodzenia mechaniczne bez pęknięcia.

Nie musisz przechowywać tych donic w pomieszczeniach na zimę - są na tyle trwałe, że można je zostawić na zewnątrz przez cały rok!

W takich donicach można posadzić rośliny, które wymagają innego podłoża, nawożenia i nawadniania niż pozostałe rośliny w ogrodzie.

Można również wprowadzić roślinność do przestrzeni, w której nie ma możliwości założenia ogrodu.

Normy jakie spełniają nasze donice betonowe:

  • PN-B-06265:2018-10/Ap1:2019-05 „Beton: Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność- Krajowe uzupełnienie PN-EN 206+A1:2016-12 ”
  • PN-EN 1176-1:2017-12 „Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnia - Część 1: Ogólne wymagania bezpieczeństwa i metody badań”.
  • PN-EN 13198:2005 „Prefabrykaty z betonu. Elementy małej architektury ulic i ogrodów”.