Wanny wychwytowe

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Wanny wychwytowe służą do wygodnego i bezpiecznego przechowywania niebezpiecznych materiałów, szczególnie tych, które mogą zagrażać środowisku. Wanny ociekowe to sprawdzony produkt, w przypadku składowania kontenerów, beczek, czy pojemników, które zawierają różnego rodzaje ciecze, jak techniczne czy przemysłowe oraz łatwopalne chemikalia czy oleje.

W przypadku składowania materiałów, jak lakiery czy oleje, stosuje się lakierowane lub cynkowane wanny wychwytowe ze stali. Agresywne chemikalia jak ługi czy kwasy, wymagają zastosowania wanny wychwytowej ze stali szlachetnej lub tworzywa sztucznego, dzięki ich właściwościom antykorozyjnym.

Jaki rozmiar wanny wychwytowej?

Przechowywanie produktów z niebezpiecznymi cieczami, stwarza konieczność dobrania odpowiedniej pojemności wychwytu. Optymalnym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy wanna może pomieścić zawartość pojemnika, który na niej leży, lub 10 % objętości składowanej. Przy wyborze odpowiedniej wanny wychwytowej, musimy również zwrócić uwagę na miejsce, w którym będzie użytkowana.

Wanny wychwytowe – użytkowanie

Wanny ociekowe służą nie tylko do przechowywania, lecz też rozlewania niebezpiecznych substancji. W takim wypadku odpowiednim wyborem jest wanna wychwytowa ze stali lub wanna wychwytowa z tworzywa sztucznego. Takie elementy, wraz ze stojakami pod beczkę, tworzą optymalne warunki do przelewania cieczy. Zapobiega to konsekwencjom w razie nieprzewidzianego wycieku.

Dostępne są również wanny wychwytowe mobilne, które idealnie nadają się do transportu małych pojemników i beczek. W zależności od rodzaju transportowanych substancji możemy wybrać wanny wychwytowe z tworzywa sztucznego lub stali.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć