Promienie UV-C, a lampa bakteriobójcza jak działa

Promienie ultrafioletowe nie są promieniowaniem występującym naturalnie na Ziemi, posiadają niezwykle mocne działanie zarodnikowe i bakteriobójcze. Mechanizm sterylizacji fal UV-C polega na pochłanianiu energii promieniowania UV-C przez kwasy nukleinowe i białka cytoplazmatyczne, co z kolei prowadzi do zmian w strukturze DNA drobnoustrojów. Ostateczna zmiana powoduje reakcję chemiczną, która zabija szkodliwe patogeny. Wykorzystanie fal UV-C do niszczenia mikroorganizmów jest procesem wykładniczym, to znaczy im wyższa dawka promieniowania, tym więcej bakterii zostanie zniszczonych.

Lampa bakteriobójcza jak działa, a moc, skuteczność i automatyka

Tylko wystarczająco wysokie dawki promieni UVC mogą skutecznie zabić patogeny. Podawany jest w J / m2 i jest ściśle określony dla każdego mikroorganizmu. Promieniowanie UVC wyższe niż 80 J / m2 może skutecznie eliminować wirusy, w tym wirusa grypy i koronawirusa SARS. Cały czas pojawia się pytanie lampa bakteriobójcza jak działa. Popularne oczyszczacze powietrza posiadają lampy UVC o mocy od 8W do 15W, które mają ograniczony poziom sterylizacji. Sterylizator przeznaczony do użytku profesjonalnego posiada najwyższą moc sterylizacji na poziomie 275 W.

Przy odpowiedniej konstrukcji sterylizator może zapewnić wyższą wydajność sterylizacji. Im dłużej powietrze z mikroorganizmami przepływa wzdłuż grzejnika i im więcej powietrza jest wypromieniowywana, tym lepszy efekt sterylizacji. Komora sterylizatora UV-C ma ok. 100 cm długości, dodatkowo odbłyśnik poprawia skuteczność naświetlania, a odbłyśnik wzmacnia efekt sterylizacji UV-C dzięki odbiciu światła. Wiele osób w takim momencie zadają pytanie jak działają lampy bakteriobójcze.

Kiedy jesteś w pomieszczeniu, sterylizator będzie stale filtrował powietrze i eliminował patogeny w powietrzu. Wychodząc, proces napromieniania rozpoczyna się automatycznie, zabijając wszystkie mikroorganizmy na powierzchni. Jeśli ktoś wejdzie do pomieszczenia w czasie naświetlania, czujnik automatycznie wyłączy zewnętrzny grzejnik i wznowił jego działanie po opuszczeniu pomieszczenia.

Bezpieczeństwo, oczyszczanie oraz estetyka

Długotrwałe narażenie na bezpośrednie promienie ultrafioletowe jest szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Nie wszystkie sterylizatory przepływowe UVC mają środki ochronne zapobiegające wydostawaniu się fal UV-C na zewnątrz. W sterylizatorze zastosowano opatentowany system separatora fal świetlnych, który eliminuje przedostawanie się promieni UV-C całkowicie na zewnątrz danej obudowy.

Zadaniem sterylizatora UV-C jest zabijanie bakterii, a nie filtrowanie powietrza, co jest funkcją popularnych oczyszczaczy powietrza z różnego rodzaju filtrami. Wykorzystaj jednak w pełni możliwości, jakie daje projekt wyposażenia.

Sterylizatory mobilne są używane od wielu lat, ale jeszcze do niedawna były używane do napromieniania w szpitalach, gdzie procesy przemysłowe czy estetyka nie mają znaczenia. Problemy powodowane przez koronawirusa jednoznacznie wskazują, że dezynfekcja pomieszczenia, w którym dana osoba mieszka i pracuje, jest warunkiem koniecznym do zapewnienia wysokiej jakości usług, komfortu i bezpieczeństwa życia. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i nowoczesnemu wzornictwu sterylizatory nadają się do stosowania w pomieszczeniach, w których są wykorzystywane w codziennych czynnościach.

Powiązane produkty

Komentarze

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć