Budżet obywatelski w Polsce, a meble miejskie i siłownie zewnętrzne

Budżet obywatelski, zwany także budżetem partycypacyjnym, jest procesem demokratycznym, w którym mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie następnego roku budżetowego. Krótko mówiąc, oznacza to, że: rezydenci przekazują proponowane zadania do budżetu, które następnie są analizowane przez urzędników pod kątem wykonalności; propozycje zadań, które zostały pomyślnie zweryfikowane, poddaje się pod głosowanie ogólne i bezpośrednie; w rezultacie projekty, które uzyskały najlepszy wynik w głosowaniu, są przydzielane do realizacji do wyczerpania środków - poprzez wpisanie ich do uchwały budżetowej, jeżeli chodzi o meble miejskie czy siłownie zewnętrzne.

W konkursie o środki z budżetu obywatelskiego miasta Choroszcz na 2020 r. Tegoroczny konkurs był największy ze wszystkich dotychczasowych edycji: siedmiu wnioskodawców, którzy złożyli projekty inwestycyjne mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców Choroszcza (województwo podlaskie) ) rywalizował. Spektrum projektów było szerokie: od sportu, przez kulturę, bezpieczeństwo, po ekologię. Jak przyznają urzędnicy Kościołów Urzędu Miasta, w tym roku uaktywniły się wszystkie grupy i warstwy społeczne miasta: od młodzieży do seniorów, od tak zwanych zwykłych mieszkańców, przez sportowców i animatorów kultury, po ochotniczych strażaków. Siedmiu wnioskodawców zaproponowało w budżecie obywatelskim miasta Chroszcz na 2020 r. Oryginalne rozwiązania na nadchodzący rok, aby mieszkańcy mogli żyć lepiej.

Ponieważ zgodnie z Uchwałą Rady Miasta w Choroszczu kwota środków przeznaczonych na realizację budżetu miasta Choroszcz na 2020 r. Wynosi 150 tys. Można oczekiwać, że projekty realizowane w najbliższej przyszłości będą: 100 drzew na 100-lecie Niepodległości Choroszcza (koszt inwestycji: 67 500 PLN), a także dobrze funkcjonująca Ochotnicza Straż Pożarna w Choroszczu bezpieczeństwa mieszkańców Choroszcza oraz jednostki wspierającej zaspokojenie ważnych potrzeb społeczności lokalnych (koszt inwestycji: 75 000 PLN). Dotyczyło to również innych miast.

Budżet obywatelski zwany także budżetem partycypacyjnym to proces, w którym mieszkańcy decydują się przeznaczyć część lub całość budżetu danego miasta lub gminy. Decyzje mogą być podejmowane bezpośrednio przez mieszkańców lub przez organizacje społeczne. Najważniejszym elementem budżetu obywatelskiego są regularne spotkania mieszkańców z przedstawicielami władz, podczas których omawiają alokację wspólnych pieniędzy.

Budżet obywatelski (partycypacyjny) w Porto Alegre i wielu innych miastach na całym świecie rozpoczyna się wczesną wiosną od spotkań z mieszkańcami. Podczas tych spotkań przedstawiciele władz przekazują mieszkańcom informacje o wykonaniu budżetu w poprzednim roku, w tym informacje o realizowanych projektach w ramach budżetu partycypacyjnego w danej dzielnicy (osiedle mieszkaniowe). Podczas tych spotkań mieszkańcy mogą również zapoznać się z zasadami obowiązującymi w budżecie obywatelskim w danym roku, harmonogramem planowanych działań w całym procesie oraz pulą środków do dyspozycji mieszkańców w danym roku.

Powiązane produkty

Siłownia ogrodowa parkowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Cena 1 599,00 zł

Wzmacnia mięśnie brzucha.Urządzenie może występować jako pojedyncze lub w parze z innym urządzeniem przeznaczonym do montowania na pylonie...

Siłownia ogrodowa parkowa...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Cena 3 062,70 zł

ŁAWKA + PROSTOWNIK  
SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA TRAINER: wzmacnia mięśnie brzucha.

Siłownia Street Workout...

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Cena 8 499,30 zł

Urządzenia serii Street Workout są modułowe i mogą być dowolnie łączone z innymi elementami z serii SW. Niektóre wymiary mogą być inne, np....

Komentarze

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się inaczej lub Resetuj hasło
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć