Donice betonowe łukowe

Donice betonowe łukowe Polskiej produkcji różne kolory i wysokości

Aktywne filtry

Donice betonowe łukowe to odpowiedź na potrzeby coraz bardziej nowoczesnych projektów zagospodarowania przestrzeni. Takie donice, o nieregularnych kształtach dają pole do popisu, przy projektowaniu różnorodnych przestrzeni. Z łatwością ustawimy je w łuku, w koło czy inny wymyślny ciąg, o dowolnej długości, co może sprawić, że konstrukcja będzie wyglądała jak scalona. Pasującym dodatkiem będzie tu np. betonowa ławka, która świetnie urozmaici taką kombinację.

Trudno w obecnych czasach wyobrazić sobie zielone tereny miejskie bez elementów ozdobnych. Spacerując ulicami miast często napotykamy betonowe donice, o różnych kształtach i wymiarach. Są one nie tylko funkcjonalne, ale stanowią zapierający dech w piersiach element nowoczesnego krajobrazu miejskiego.
Donice betonowe łukowe, mogą być wykorzystane jako ograniczenie wjazdu na skwerach czy parkingach.

Ich trwałość na całoroczne warunki pogodowe i wytrzymałość sprawi, że posłużą przez długie lata. Można je wykorzystać również w prywatnych ogrodach czy działkach.

Normy jakie muszą spełnić donice betonowe kwadratowe miejskie ogrodowe:

  • PN-B-06265:2018-10/Ap1:2019-05 „Beton: Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność- Krajowe uzupełnienie PN-EN 206+A1:2016-12 ”
  • PN-EN 1176-1:2017-12 „Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnia - Część 1: Ogólne wymagania bezpieczeństwa i metody badań”.
  • PN-EN 13198:2005 „Prefabrykaty z betonu. Elementy małej architektury ulic i ogrodów”.