Ławki z betonu architektonicznego

Ławki z betonu architektonicznego produkcja pod wymiar i kolor klienta

Aktywne filtry

Ławki z betonu architektonicznego, do czego służą?

Ławki miejskie i ławki parkowe występują w różnych wersjach. Wykonane są z różnych materiałów, co pozwala dobrać rozwiązanie, które będzie pasowało do danego otoczenia i innych małych elementów architektury miejskiej. Poszczególne materiały wykonania charakteryzują się indywidualnymi zaletami. Do zyskujących popularność wariantów zalicza się coraz częściej ławki betonowe, za sprawą swojej wytrzymałej konstrukcji.

Ławki z betonu architektonicznego posiadają stabilną postawę, która wsparta jest najczęściej drewnianymi siedziskami. Takie rozwiązanie jest najbardziej powszechne i wykorzystywane na miejskich skwerach, parkach, placach zabaw czy przed centrami handlowymi.

Ławki betonowe są doskonałym pomysłem w przestrzeniach, w których występuje ryzyko oddziaływania skrajnych warunków atmosferycznych. Ławki tego typu wykazują się wysoką odporność na deszcz, śnieg, grad, wichury, burze czy inne niekorzystne czynniki. Ich konstrukcja nie jest już tak surowa jak kiedyś. Współczesne ławki z betonu to designerskie elementy miejskiej architektury, które w zależności od wykończenia, będą pasowały do otoczenia o nowoczesnym, klasycznym czy starodawnym wzornictwie.

Ławki z betonu architektonicznego – rodzaje

Siedziska wykonane z drewna umożliwiają komfortowy wypoczynek w strefach zwiększonego ruchu. Jest to więc element, który nie tylko cieszy oko, lecz przedmiot przede wszystkim bardzo praktyczny. Istnieje kilka wariantów ławek tego typu. Spośród nich wyróżniamy ławki betonowe z oparciem, ławki betonowe bez oparcia, czy ławki betonowe łukowe.

Sytuacja ta sprawia, że możemy tworzyć z tych elementów - piękne aranżacje łącząc je ze sobą, np. w kształt łuku. Optymalnym dodatkiem są kosze betonowe, które również znajdą Państwo w naszej szerokiej ofercie.