Donice betonowe okrągłe

Donice betonowe okrągłe miejskie i ogrodowe duże i małe sklep

Aktywne filtry

Donice betonowe okrągłe to wygodny sposób na wyeksponowanie drzewek ozdobnych, krzewów czy kwiatów, stanowiący również solidną oprawę dla roślin. Dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji, gwarantują ochronę przed warunkami atmosferycznymi, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie promieniowania UV. Zróżnicowane kształty i rozmiary, pozwalają na możliwość ich wkomponowania w każdą przestrzeń. Doskonale odnajdą się pośród nowoczesnej architektury jak i wśród stylowych budynków. Będą również idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie brakuje elementów ozdobnych. Sprawdzą się w ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

Donice betonowe okrągłe, charakteryzują się masywną budową i dużą wagą, stąd ciężko je podnieść, a więc można stosować je jako zabezpieczenie, lub po to, aby np. ograniczyć wjazd.

Niewątpliwa zaleta donic z betonu to wysoka trwałość materiału i odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu mamy pewność, że posłużą nam przez wiele lat.

Normy jakie muszą spełnić donice betonowe kwadratowe miejskie ogrodowe:

  • PN-B-06265:2018-10/Ap1:2019-05 „Beton: Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność- Krajowe uzupełnienie PN-EN 206+A1:2016-12 ”
  • PN-EN 1176-1:2017-12 „Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnia - Część 1: Ogólne wymagania bezpieczeństwa i metody badań”.
  • PN-EN 13198:2005 „Prefabrykaty z betonu. Elementy małej architektury ulic i ogrodów”.