Ławki betonowe bez oparcia

Ławki betonowe bez oparcia wybierz kolor i długość największy wybór

Aktywne filtry

Klasyczna ławka betonowa bez oparcia, to element krajobrazu miejskiego, który widujemy często w przestrzeni publicznej, osiedlach czy w parkach. Drewniane siedziska, zamontowane na wspornikach betonowych, świetnie wkomponowują się w każde otoczenie.

Konstrukcja ławek, oparta o beton, jest niezwykle trwałym i wytrzymałem rozwiązaniem. Materiał ten jest odporny na skrajne warunki atmosferyczne, oraz wszelkie akty wandalizmu. Dzięki tym czynnikom, ławki tego typu to wybór na bardzo długi czas.

Ławki betonowe bez oparcia – montaż

Istnieje kilka rodzajów montażu tego typu asortymentu. Spośród ławek betonowych bez oparcia wyróżniamy te wolnostojące, przykręcane do podłoża utwardzonego, czy przykręcone w podłożu nieutwardzonym do ustawionych fundamentów.

Konstrukcje wolnostojące lub do wkopania sprawiają, iż nie zachodzi konieczność przytwierdzania ich na stałe do podłoża. Nowoczesne rozwiązania, pozwalają na łączenie ze sobą ławek, tworząc estetyczny ciąg. Świetnym dodatkiem są kosze betonowe na śmieci, które dopełnią aranżację.

Ławki z betonu bez oparcia – zastosowanie

Ławki tego typu, idealne sprawdzą się w przestrzeniach o ograniczonej powierzchni. Tego typu produkty są niezwykle kompaktowe i nie psują estetyki, wręcz przeciwnie. Stanowią designerski element otoczenia, a poza tym są w pełni funkcjonalne. Umożliwiają odpoczynek, we wszelkich miejscach dużego natężenia ruchu, gdzie zachodzi potrzeba zastosowania odpornych na zużycie materiałów.
Konstrukcja ławek betonowych sprawia, że są bardzo stabilne i wytrzymałe.

  Beton to świetny materiał do wykorzystania w budownictwie, ponieważ jest trwały, mocny i nie wymaga konserwacji. Można go również łączyć z innymi materiałami, aby uzyskać bardziej interesujący wygląd.

Jedną z najlepszych kombinacji jest beton z drewnem. Beton stanowi konstrukcję, natomiast wygodne i miłe dla oka siedziska wykonane są z drewna. Co równie ważne, elementy betonowe wykończone są zewnętrzną warstwą jasnego kruszywa, co nadaje im maksymalnie atrakcyjny wygląd. Drewno natomiast, choć słabsze, jest tu odpowiednio zabezpieczone, a w przypadku uszkodzenia wykonanych z niego listew, naprawa jest prosta i tania - ogranicza się do wymiany jedynie uszkodzonych elementów bez ingerencji w całą konstrukcję.